انواع کفش اسپرت

دسته بندی ها :
انواع کفش اسپرت

کفش اسپرت از آن دسته کفش‌ هایی است که استایل شما را بسیار جذاب می کند. این کفش ها علاقه مندان بسیاری دارند. اکثر ما برای رفتن به مکان های مختلف از این کفش ها استفاده می کنیم. در ورزش کردن، پیاده روی و حتی مهمانی های دوستانه.

اگر انواع کفش را به خوبی بشناسید می توانید خرید هوشمندانه‌ای داشته باشید. همچنین یک استایل شیک نیز برای خود بسازید.
در این مقاله سعی داریم شما را با انواع آن آشنا کنیم. تا بتوانید در دنیای کفش های اسپرت بهترین و مناسبترین کفش را برای خود بخرید.

کفش اسپرت چیست؟

اگر از افرادی هستید که استایل اسپرت دارید، یعنی از تیشرت و شلوار های جین استفاده می کنید، حتماً کفش اسپرت یکی از مواردی است که باید برای خود تهیه کنید. کفش های اسپرت کفش هایی هستند که مناسب فعالیت های روزانه در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه اند. این کفش ها بسیار راحت هستند و پا را اذیت نمی کنند. همچنین کفش های اسپرت تیپ را جذاب و فرد را پر انرژی و جوان نشان می دهد.

این کفش ها از نظر طرح، مدل و رنگ دارای انواع مختلفی هستند که مناسب برای سلیقه های مختلف نیز می باشند.

 

انواع مختلف کفش اسپرت

کفش‌ اسپرت هم مثل سایر کفش‌ها می‌تواند از مواد مختلفی مثل چرم، پارچه یا مواد مصنوعی همچون پلاستیک ساخته شود که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. می توانیم کفش های اسپرت را با توجه به جنبه های مختلف آن ها دسته بندی کنیم.

مدلهای مختلف کفش اسپرت

 

1- کفش اسنیکرز

کفش ورزشی، کفش کتانی یا اسنیکرز پوششی برای پای انسان است که به‌ طور عمده برای ورزش، تمرینات بدنی و دیگر فعالیت‌های فیزیکی طراحی شده‌اند. البته این نوع کفش ها برای استفاده روزمره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کفش های اسنیکرز یکی از مدل های کفش هستند که به دلیل بی صدا حرکت کردن به این اسم معروف شده اند. این کفش ها دارای تنوع و رنگ بندی های فراوانی هستند.

2- کفش پیاده روی یا کفش رانینگ

این کفش ها اغلب برای پیاده روی تولید می‌شوند و ظاهری اسپرت دارند. کفش پیاده روی را می توانید با لباس های ورزشی، برای پیاده روی ها و یا لباس های اسپرت برای دورهمی ها و حتی مهمانی های دوستانه ست کنید.

3- کفش اسپرت از نظر بسته شدن بند

• کفش‌ بنددار

کفش‌های بنددار از آن جمله کفش ها هستند که روی آنها بندهایی وجود دارد که می توانید با استفاده از این بندها کفش ها را در پای خود محکم کنید. بهترین نوع کفش برای دویدن نیز این نوع کفش ها می باشد.

کفش اسپرت بند دار• کفش کشی

این کفش ها نیز برای راحتی در پوشیدن، در اطراف خود کش هایی دارند که کفش را در پا نگه می دارد. اما اگر قصد دویدن با این کفش ها را دارید باید بدانید زیاد مناسب دویدن نمی باشد.

کفش اسپرت کشی• کفش چسبی

کفش های چسبی نیز یکی از انتخاب های اسپرت مناسب برای انواع سلیقه ها هستند. این کفش ها خیلی سریع پوشیده می شوند و همچنین در پا نیز محکم هستند. اما چسب آنها به مرور زمان ضعیف تر می شود. پس اگر قصد خرید کفش برای مدت طولانی را دارید این کفش ها مناسب نمی باشد.

کفش اسپرت چسبی

• کفش های زیپ دار

مدل دیگری از کفش که کنار آنها زیپ وجود دارد، و کفش را در پا محکم می‌کند کفش زیپ دار است. این مدل کفش برای دویدن مناسب نمی‌باشد.

کفش اسپرت زیپ دار4- انواع کفش اسپرت از نظر میزان پوشش

• کفش ساق دار

این مدل از انواع کفش دارای ساق می‌باشند که تا بالای قوزک پا را می پوشاند. همچنین این کفش ها مناسب استایل های خاص می باشد، پس در خرید این کفش ها دقت کنید. کفش های آل استار ساق دار یکی از انواع این کفش ها هستند.

کفش اسپرت ساق دار

• کفش معمولی

همانطور که از نام این کفش ها پیداست ظاهری معمولی دارند و معمولاً تا زیر قوزک پا هستند. بهترین مدل کفش های اسپرت نیز همین مدل هستند زیرا راحتی را به پای شما هدیه می دهند.

مطالب مرتبط

نظرات شما